Dlaczego warto przeczytać książkę Ałbeny Grabowskiej pt. “Lady M.”?

Książka pt. “Lady M.” to jeden z wielu gatunków utworów beletrystycznych Ałbeny Grabowskiej, która z jednej strony pozornie buduje wspaniałą atmosferę, która zewnętrznie wygląda przepięknie, a z drugiej strony ujawnia kilka konfrontacji dotyczących jej głównych bohaterów.

Czego dotyczy treść?

Małżeństwo głównych bohaterów, Małgorzaty i Krzysztofa, początkowo w oczach czytelnika prezentuje jak ideał, który wspólnie budują na użytek kilku osób, które spędzają z nimi czas. Jeśli mielibyśmy wybrać osobę, którą chcielibyśmy poznać i spełnić prawie wszystkie oczekiwania, to najlepiej będzie to Krzysztof. Z kolei Małgorzata, lepsza połowa Krzysztofa, miała zmienne nastroje, co było dodatkowym utrudnieniem dla męża, a niekiedy fantastyczną przeszkodą w prowadzeniu niektórych rozmów. Musiał on wtedy znaleźć odpowiednie rozwiązanie w dużej ilości sytuacji, w których mieli okazję sprawdzić się emocjonalnie wewnątrz małżeństwa w średnim wieku.

Co może czytelnikom dać ta książka?

Autor wyraźnie pragnie być w stanie uaktywnić kreatywność czytelnika i sprawić, że przejdzie on przez sens swojego dotychczasowego życia. W tego typu powieści znajdziemy mnóstwo dobrze skonstruowanych postaci. Opisy pozwalają ocenić:

  • ich zachowanie;
  • to, co było jego przyczyną;
  • z jakimi dokładnie problemami często się borykali.

Co się nam spodoba się w książce?

Szczególnie spodobają nam się w powieści pt. “Lady M.” wyraźne momenty, kiedy Małgorzata dobrze pracowała zawodowo i lubiła wykonywać swoją pracę, a przede wszystkim była gotowa do oceny ludzkich zachowań. W odczuciu czytelnika będzie brakowało jej samokrytycyzmu, ponieważ miała to, co mogła osiągnąć w życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Marzenia zawodowe nie zawsze są konieczne do osiągnięcia upragnionego celu. Natomiast Krzysztofa polubimy, bo był prawdziwy, mimo swoich zalet i w dodatku wad, tak jak wielu ludzi. Kluczową zagadką tej powieści może być wątek z morderstwem kochanki Krzysztofa plus tajemniczy morderca, który gdzieś w cieniu czeka na odkrycie lub nie.

Dlaczego warto sięgnąć po tą książkę?

Powieść nadaje się do czytania ze względu na główny temat poruszony w środku, powiązany z zagadką problemów zawodowych z powodu trudnej pracy na uczelni, szkoły, relacji rodzinnych wystarczającym powodem, dla którego ci główni bohaterowie musieli sobie poradzić. Mamy tu zatem nagromadzenie licznych dosyć interesujących wątków, co może być dla nas bardzo wciągające.